Kde jsem: Katalog > Sport a hobby > Cyklistika > Horská kola >

Pivot Cycles Firebird Pro 29“ X01 sandstorm M

Pivot Cycles Firebird Pro 29“ X01 sandstorm M

Cena:

215 010

Hlídat lepší cenu

Popis produktu Pivot Cycles Firebird Pro 29“ X01 sandstorm M: * Na obrázku jsou odlišná zapletená kola DT Swiss Plnohodnotný endurový speciál Pivot Cycles Firebird Pro X01, který v rámci světové enduro série těžko hledá konkurenci. Firebird je postavený n...  Více informací

Seřadit podle: nejnižší ceny dostupnosti

Nabídka obchodu

     
Pokud máte zkušenost s obchodem Kola-radotin.cz, budeme rádi za Vaše hodnocení:
     
Popřípadě můžete přidat komentář, který by Vaši zkušenost s eshopem Kola-radotin.cz popsal.
Doprava zdarma
Info v obchodě
Do obchodu

Pivot Cycles Firebird Pro 29“ X01 sandstorm M - popis

* Na obrázku jsou odlišná zapletená kola DT Swiss

Plnohodnotný endurový speciál Pivot Cycles Firebird Pro X01, který v rámci světové enduro série těžko hledá konkurenci. Firebird je postavený na extrémně tuhým a odolným rámu vybavený systémem odpružení DW-Link. Odpružení Fox Factory se zdvihem 170 mm vpředu a 162 mm vzadu poskytuje dostatek prostoru na ten nejtěžší terén. Použitý systém DW-Link také eliminuje nepříjemné houpání ve výjezdech. Osazeno špičkovou sadou Sram X01 a výplety No Tubes se špičkovými náboji Tune

Pivot Firebird Pro X01 je ultímátní endurový stroj, který se cítí jako doma v tom nejtěžším terénu. Skvělá progresivní geometrie spolu s tuhým karbonovým rámem a systémem odpružení poskytuje absolutní pocit jistoty. Systém DW-Link poskytuje maximální efektivitu při šlapání. Další benefit pocítítě při maximálním brždění, kdy odpužení stále pracuje na 100% a nedochází tak, k samovolnému uzamknutí odpružení.

Technologie:

PIVOT je velice inovativní a pokroková firma, která se nebojí vystoupit z řady a jít tak trochu mimo dav. Navrhuje nadčasové modely kol, které jsou často při svém uvedením o několik let napřed. Kvalita zpracování a použité technologie musí tedy respektovat to, že kolo bude 2-4 roky stále perfektně funkční a jeho technologie aktuální.

Odpružení DW-Link: tento již proslulý systém patří na absolutní vrchol pyramidy všech známých odpružení. Disponuje skvělou kombinací vysoké stability při šlapání a zároveň extrémní citlivosti na sebemenších nerovnostech. Při výjezdu je skálopevně stabilní, ale není zbytečně tupé, stále krásně žehlí drobné nerovnosti. Při sjezdu poté pracuje na plný výkon.

Samotná konstrukce všech ramen systému DW-Link tvoří velice tuhý celek, a to díky jejím krátkým délkám, což eliminuje nepříjemný "gumový efekt" zadní stavby v terénu. Odolnost zadní stavby a celého systému odpružení zvyšují masivní ložiska, které lépe pohltí a rozloží působící nápor při náročné jízdě.

Hlavní benefity DW-Linku:

ultimátní efektivita,

funkce odpružení odolává záběru do pedálů i tahu řetezu, eliminuje nepříjemné tahání za pedály,

systém je netečný i vůči setrvačným silám (anti-squad), zbytečně se nehoupe, když se třeba posunete těžištěm nad zadní kolo,

je progresivně lineární

nezávislý na brzdění

vysoká tuhost celé zadní části.

Standard SuperBoost Plus: Tento atypický rozměr zadního náboje se může zdát jako další zbytečně vymyšlený standard, opak je však pravdou, toto řešení má hned několik velice pádných důvodů. První důležitý argument je ten, že výplet zadního kola nemusí dělat místo zadní kazetě, která potřebuje s přibývajícími převody stále více prostoru. Tento chytrý tah způsobil zvýšení tuhosti výpletu a tak celého zadního kola.

Dalším benefitem je ten, že širší náboj společně s širokým středovým složením PressFit BB92 a speciálně profilovanou zadní stavbou vytváří extrémně tuhý celek, kde jediný pohyb vytváří jen a pouze tlumič. Absolutní eliminací jakéhokoli kroucení zadní stavby dodává pocit jistoty a dokonale přesnou reakci odpružení DW-Link.

SuperBoost Plus také velice dobře pracuje již ze zmiňovaným středovým složením PressFit BB92. Toto spojení umožňuje zachování perfektní řetězové linky bez nežádoucího křížení řetězu a to vše při zachování velké pevnosti. Dále tento široký střed tvoří robustní základnu pro systém odpružení DW-Link.

Stejný materiál pro všechny: Pivot jako jeden z mála výrobců nabízí absolutně totožný druh materiálu u všech modelů a variant. Využívají speciální vrstvení karbonu a profilaci trubek pro co nejvyšší pevnost a životnost. Pro Pivot jsou právě tyto dvě vlastnosti klíčové, chtejí tak, ať jejich kola perfektně fungují po řadu let. Samotný technologický postup výroby rámu si Pivot Cycles drží v tajnosti.

Detaily, které potěší:

teleskopická sedlovka, kterou lze zasunout do rámu až po úplný konec neaktivní části

elegantní a funkční záslepky otvorů pro bowden v rámu

integrovaný chránič zadní stavby, který eliminuje hluk a poškození laku

170/162 mm maximálně efektivního a citlivého odpružení

gumová manžeta na spodním rameni DW-Linku usnadňuje údržbu

absolutně přesné výrobní rozměry středového složení eliminují nepříjemné vůle a následné ""lupání ve středu""

PIVOT používá speciální stroj pro měřené souososti rámu

špičkové náboje značky Tune

Geometrie

Výrobce Pivot Cycles
Odpružení Celoodpružené

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Pivot Cycles Firebird Pro 29“ X01 sandstorm M užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Cyklooblečení nebo Silniční kola, Městská kola, Trekingová kola.